Powszechna opinia na temat wpływu gwiazd na życie człowieka jest to sceptycyzm. Nie chodzi tutaj o to, że jakieś fizyczne oddziaływanie będzie miało miejsce ze strony gwiazd i planet. Dzięki astronomii znamy położenie ciał niebieskich w galaktyce, natomiast astrologia służy jako narzędzie pomiarowe, coś jakby teleskop przez który można przewidzieć wydarzenia w przyszłości i prognozować co przyniesie los.

Rożnica między astronomia a astrologia leży w podejściu. Z punktu widzenia astronomii, która jest dziedziną nauki to poszukiwanie odpowiedzi na pytania co to jest?, jak działa? i skąd się wzięło?, natomiast w astrologii szukamy powiązań, znaczenia różnych znaków i wskazujemy czy coś jest dobre czy złe. Astrologii nie można określać kategorią nauki bo okaże się irracjonalna, jest to wiedza empiryczna odziedziczona po naszych pogańskich przodkach. Zatem jest to oddzielna dziedzina mająca swoje korzenie w wierzeniach i polega na odczytywaniu pewnych symboli ze wszystkiego co nas otacza, czerpie też z astronomii.

Od tysięcy lat człowiek spogląda w niebo i obserwuje gwiazdy, kiedy powstała nauka zaczął badać nieboskłon i odkrywać planety, gwiazdy. Każda gwiazda ma określone cechy, które można w pewnym sensie przypisać do naszego ludzkiego charakteru.

Jeśli chcesz sprawdzić swoją gwiazdę musisz poznać pewne fakty, otóż  wskaźnikiem określającym  Twojego patrona jest słońce. Z astronomii wiemy, że gwiazdy są nieruchome, wokół których skupiają się planety i okrążają je. Gwiazdy są pogrupowane na gwiazdozbiory, dwanaście z nich to symbole zodiaków. W większej skali gwiazdozbiory dzielą się na gromady, człowiek nadal bada kosmos i ciągle odkrywamy coś nowego.

Poznaj swoją gwiazdę. Czy gwiazdy Ci sprzyjają?

GWIAZDY dla Barana 21.03-19.04

ALGENIB =(21.03 do 30.03)

Patron ludzi z honorem i odwagą, sprzyja biznesmenom i artystom. To gwiazda ludzi aktywnych i nigdy się nie nudzących. Osoby z takim wsparciem ciągle szukają nowych wyzwań i nie boją się innowacji. Często inwestują w siebie by angażować się w nowych dziedzinach. Takie intensywne życie może powodować zawirowania i kłopoty ale zawsze wychodzą z nich obronną ręką.

ALPHERATZ = (31.03-9.04)

To gwiazda ludzi z dobrym gustem, smakiem. Osoby z takim patronatem zawsze znajdują równowagę między obowiązkiem a przyjemnością, są sumienne i zdrowo żyją. Mają słabość do technologii, uwielbiają nowinki. Nie są przywiązane do jednego miejsca, często podróżują i to do dalekich krajów.

AL RESHA = (10.04-19.04)

Osoby z tym patronatem to krasomówcy, doskonali politycy i nauczyciele. Mają silna wolę i często przekonują do swoich pomysłów otoczenie. To osoby uduchowione z fantazją i wciąż poszukują nowych rozwiązań dla starych problemów. To innowatorzy chcący doskonalić świat. Z oddaniem poświęcają się swoim obowiązkom, świetni pracownicy naukowi.

GWIAZDY dla Byka 20.04-22.05

HAMAL = (20.04-29.04)

Osoby z takim patronem są zazwyczaj uparte i podążają własnymi ścieżkami. Jeśli coś sobie postanowią to zawsze dotrą do celu. To ludzie bezwzględni dla przeciwników ale powściągliwi dla najbliższych. Bywają samolubni i nie liczą się ze zdaniem innych, są często odbierani jako aroganccy i samolubni. Mają szczęście w sferze zawodowej i często są bogaci.

MENKAR = (30.04-10.05)

Osoby z tym patronatem mają świetna intuicję i potrafią przewidzieć reakcje drugiego człowieka. Świetnie realizują się w projektach związanych z przyrodą, są zaciekłymi ekologami. Mają tendencję do wykorzystywania innych nie koniecznie w dobrych zamiarach. Cenią sobie rozwój duchowy, często podróżują i poznają inne kultury. Zbierają doświadczenia mądrych i znanych ludzi.

ALGOL = (11.05-20.05)

Osoby z tym patronem są narażone na huśtawkę nastrojów, wszystko za sprawą błyskawicznie zmieniających się warunków wokół nich. Mają skłonność do romansowania, poddają się silnym namiętnością. Często ryzykują i manipulują swoim otoczeniem aby tylko osiągnąć to co sobie zaplanowali. Bywają okrutni i nie starają się wynagrodzić czyichś krzywd.

GWIAZDY dla Bliźniąt 23.05-21.06

ALDEBARAN = (21.05-31.05)

Doskonały patron dla aktywnych politycznie oraz dla osób zajmujących ważne stanowiska.  Osoby z takim patronem mają doskonale rozwinięta intuicję i nic nie umknie ich uwadze. Świetnie się sprawdzają w biznesie, przewidując bezbłędnie ruchy przeciwników. Często dorabiają się sporego majątku. Są duszą towarzystwa i zawsze przyciągają spore grono przyjaciół. Ich słabości to zarozumiałość i spontaniczne wyładowywanie złości.

RIGEL = (1.06-10.06)

Osoby z tym patronem potrafią pokierować innymi tak by grupa odnosiła sukcesy. Mają naturalny dar do motywowania podległego zespołu, sprawdzają się w roli dyrektorów lub menadżerów. Oddają się bez opamiętania pracy i często zapominają o bliskich. Jeśli wyznaczą sobie jakiś cel to nie spoczną puki tego nie zakończą choćby trwało to latami.

BETELGUESE = (11.06-21.06)

Osoby spod tej gwiazdy to doskonali stratedzy, nie raz są zmuszeni do ryzyka ale to zawsze im się opłaca. Maja dużo przyjaciół i znajomości, doskonale wykorzystują każdą okazje na  rozwijanie swojej kariery i zdobywanie majątku. Lubia kierować kilkoma projektami naraz, żyją w biegu i ciężko im się ustatkować. Kierują się swoimi zasadami i nie zwracają uwagi na to mówią inni.

GWIAZDY dla RAKA 22.06-22.07

ALHENA = (21.06-1.07)

Osoby z tym patronem często szybko robią kariery ale nie popadają w samozachwyt i ciągle chcą więcej. Mają pozytywne podejście do życia i nie liczą się z wydatkami, jeśli coś sobie upatrzą to będą to mieć bez względu na koszty. Ciężko im się porozumieć w związku, zawsze mają odmienne zdanie i nie potrafią osiągnąć kompromisu. Ich słabość to zdrowie, co jakiś czas pojawiają się dolegliwości sezonowe.

SYRIUSZ = (2.07-11.07)

Osoby z takim patronatem to przysłowiowi niepoprawni marzyciele. Chcą poszukiwać lepszy świat, udoskonalać i naprawiać krzywdy. Przez swoje roztargnienie mogą narażać się na niebezpieczeństwo. Nie czują się bezpiecznie w towarzystwie zwierząt. Lubią ciężką pracę i nie obawiają się trudnych wyzwań. Są oddani i doskonale wywiązują się z obowiązków.

POLLUKS = (12.07-22.07)

To urodzeni przywódcy, aktywnie i szybko żyją, nie mogą usiedzieć w miejscu. Wciąż poszukują nowych wyzwań i nie wyobrażają sobie braku rywalizacji. Cenią sobie duchowość i są otwarci na inne kultury. Łatwo nawiązują kontakty przez co szybko się zakochują ale nie potrafią się utrzymać przy jednej osobie. Są optymistami nawet w trudnych sytuacjach, niepoprawni marzyciele.

GWIAZDY dla LWA 23.07-23.08

ASELLUS = (23.07-1.08)

Zawsze poważnie podchodzą do życia, można im zarzucić brak poczucia humoru. Lojalność sprawia, że są godni zaufania i mogą asystować w bardzo trudnych projektach. Maja anielską cierpliwość ale gdy ktoś im zajdzie za skórę to mszczą się aż wykończą przeciwnika. Cenią sobie domowe ognisko i dbają o rodzinę.

ACUBENS = (2.08-12.08)

Cechuje ich duża wytrzymałość i dobry stan zdrowia.  Idą przez życie przebojem i nie oglądają się za siebie. Nie są wszechstronni, przez co jeśli uczepią się jednego celu po jego osiągnięciu popadają w apatię. Potrzebują przewodnika za, którym mogą podążać i się realizować. Lubią władzę i często z niej korzystają, zdarza się że wykorzystują to dla swojej wygody.

REGULUS = (13.08-23.08)

To osoby o silnym charakterze, są zdolni do wielkich czynów. Potrafią porwać za sobą tłumy. Często osiągają sukcesy tam gdzie innym się nie udawało. Mają nowatorskie pomysły, które są wybawieniem w wielu sytuacjach. Przez swoją przebojowość mają naśladowców i zawsze wierne grono adoratorów. Muszą unikać narzucania innym swojej woli i traktowania z góry.

GWIAZDY dla PANNY 24.08-22.09

ZOSMA = (23.08-2.09)

To osoby z rozbudowanym ego, nie rzadko zadufane w sobie. Uważają, że lepiej wiedzą od innych co robić w danej sytuacji i mają przy tym sztywny kręgosłup moralny. Są aktywni w swoim otoczeniu, nadają się do polityki. Mimo wszystko mają dobre serce i potrafią pomagać z oddaniem słabszym. W rodzinie zawsze można na nich liczyć.

DENEBOLA = (3.09-12.09)

To świetni stratedzy, wiedzą jak motywować innych. Mają świetną intuicję i rozbudowaną empatię, wczuwają się w potrzeby otoczenia przez co są pozytywnie odbierani. Cenią sobie szczerość i lojalność zwłaszcza wśród najbliższych. Ciężko przychodzi im osiągnięcie sukcesu ale kiedy to się uda są pewni siebie i już zawsze panują nad sytuacją.

MARKEB = (13.09-22.09)

To urodzeni naukowcy, uwielbiają doszukiwać się prawdy. Doskonale radzą sobie w sferze finansowej, często powierza się im duże sumy pieniędzy. Mają szósty zmysł, który pozwala im unikać trudności. Dzięki swojej pracowitości szybko awansują i dorabiają się dużych majątków. Cenią sobie dobre marki i nie oszczędzają na zakupach ale nie cechuje ich rozrzutność, uważają że dobry zakup to inwestycja.

GWIAZDY dla WAGI 23.09-22.10

VINDEMIATRIX = (23.09-2.10)

To z natury melancholicy, mają skłonność do fantazjowania. Doskonale się wysławiają, nadają się na pisarzy i publicystów. Nie potrafią szybko na coś się zdecydować, rozważają zawsze różne warianty przez co mogą drażnić innych. Nigdy im się nie spieszy, żyją własnym rytmem i dożywają późnej starości. Lubią przeważnie swoje towarzystwo i ciężko im się zaadoptować w związkach.

ARCTURUS = (3.10-12.10)

Osoby spod tego patrona uwielbiają poznawać nowe kultury i cenią sobie rozwój duchowy. Doszukują się mistycznych znaczeń niemal na każdym kroku. Wszystko czego się dotkną zamieniają w przysłowiowe złoto. Świetnie odnajdują się w terenie i nie boją się ryzyka. Szybko robią kariery choć preferują szefować sami sobie.

SPICA = (13.10-22.10)

To gwiazda sprzyjająca działalności publicznej ale w skali regionalnej. Osoby pod tym patronem sprawdzają się jako radni lub burmistrzowie, znają potrzeby swojej społeczności, są doceniania i wiele lat piastują to samo stanowisko. W uczuciach nie ograniczają się do jednej osoby więc trudno im utrzymać jeden związek przez dłuższy czas.

GWIAZDY dla SKORPIONA 23.10-21.11

ACRUX = (24.10-2.11)

To osoby o bardzo dużej sile wewnętrznej i wytrzymałości. Nie przejmują się krytyką i potrafią odnaleźć dla siebie zawsze nisze w której się zadomowią. Zawsze chcą jak najlepiej dla wszystkich, mają empatie i liczą się ze zdaniem otoczenia. Świetni kompani do związków i przyjaźni, są wierni i lojalni. Okazują wiele ciepła bliskim, cechuje ich czułość.

ZUBEN ESCHEMALI = (3.11-12.11)

Cenią sobie wykształcenie a wiedzy ciągle im mało. Doceniają równych im sobie i tylko z takimi są w stanie nawiązać bliższą relację. Ambicja pcha ich do działania, za wszelką cenę będą poszukiwać dla siebie takiego rozwiązania, które przybliży ich do celu. W związkach często dominują nad bliską osobą ale są troskliwi i wczuwają się w potrzeby.

AGENA = (13.11-21.11)

Mają umiejętność w czuwania się w los innych ludzi przez co świetnie się nadają do służby zdrowia. Doskonale reagują na każdy sygnał, kiedy komuś dzieje się krzywda. Uwielbiają ruch i aktywnie uprawiają sport. Jeśli trafiają na kogoś o podobnych upodobaniach to takie związki przetrwają do końca. Są bardzo wierne i oddane bliskiej osobie, cenią sobie rodzinę.

GWIAZDY dla STRZELCA 22.11-21.12

ANTARES = (22.11-1.12)

Wpływ gwiazdy sprzyja sukcesom zwłaszcza w płaszczyźnie zawodowej. Słabym punktem jest łatwość wpadania w kłopoty przez mówienie wprost tego co myślą. Nie liczą się ze zdaniem innych i zawsze czują się lepsi od innych. Nie potrafią dochować wierności zawsze ktoś nowy może ich zafascynować  przez co stały związek staje się niedostępny.

SABIK = (2.12-11.12)

Osoby pod tym patronatem są odważne i pewne siebie. Nie oddają losu w czyjeś ręce, raczej starają się same rozwiązywać swoje problemy. Zawsze są drobiazgowi co przydaje się w robieniu kariery naukowca. Potrafią dokonywać ważnych strategicznych wyborów co ułatwia dorobienie się majątku. W uczuciach nie kryją co myślą i czasami mogą być trudni w obyciu ale są bardzo rodzinni i przywiązani do korzeni.

ACULEUS = (12.11-21.12)

To urodzeni wojownicy, zawsze dostają to czego pragną a przy tym wierzą w swoje siły. Są niepokorni i trudno nawiązują bliższe relacje. Tylko ktoś tak żywiołowy może zdobyć ich serce. Doskonale radzą sobie w stresujących sytuacjach i odnajdują drogę do sukcesu. Jeśli pojawia się problem umiejętnie się go pozbędą. Mają dobry gust i lubią oszczędzać.

GWIAZDY dla KOZIOROŻCA 22.12-19.01

FACJE = (22.12-1.01)

To osoby o bardzo silnym ego, jeśli coś postanowią będą drążyć jak woda w skale aż osiągną cel. Bywają zazdrośni o sukcesy innych, kiedy chcą im dorównać po drodze nie oglądają się za siebie. Nawet przyjaciel może być wykorzystany jeśli tylko będzie ku temu okazja i jakiś profit. Dopisuje im zawsze zdrowie i są gotowi do dużych poświęceń jeśli chodzi o finanse. W związkach inaczej jak podczas robienia kariery oddają swój los w ręce drugiej osoby.

RUKBAT= (2.01-10.01)

To osoby godne zaufania, oddane i lojalne. Cenią sobie tradycyjne wartości i bardzo możliwe że odnajdą się w służbach mundurowych. Przyzwyczają się do tego co znają, nie lubią zmian i preferują osiadły tryb życia a to oznacza, że mieszkają całe życie w jednym miejscu. W uczuciach nigdy nie skrzywdzą bliskiej osoby, doskonale rozumieją wręcz telepatycznie potrzeby drugiej osoby.

TEREBELLUM= (11.01-19.01)

To osoby o wyjątkowej cierpliwości, można by rzec że ciepłe kluchy ale to energiczne jednostki. Nie angażują niepotrzebnie swoich sił w przedsięwzięcia o niepewnym rezultacie. Ufają swojej intuicji i doskonale reagują na każde nieprzewidziane sytuacje. Potrafią skutecznie planować i zadbać o najbliższych. W związku z pewnością przejmą kontrolę nad wszystkim, lubią uległych towarzyszy życia.

GWIAZDY dla WODNIKA 20.01-18.02

ALTAIR = (21.01-31.01)

Wpływ tej gwiazdy pomaga w osiągnięciu wielkiego sukcesu w życiu. To idzie w parze z naturalnymi umiejętnościami, które umożliwiają przezwyciężeniu stresu i skuteczne działanie. W biznesie i zarządzaniu świetnie sobie poradzą wspinając się po drabinie awansu. Związki bywają burzliwe ale trwałe, są wzloty i upadki jednak nigdy nie zdradzają. Gdy uczucie wygaśnie po prostu będą trwać.

SADLSUUD = (1.02-10.02)

To osoby o nieprzeciętnej inteligencji, doskonale sobie radzą w biznesie, który sami prowadzą. Cenią sobie pracowitość i oddanie zwłaszcza u swoich pracowników. Nie słuchają rad innych i słusznie bo doskonale sobie radzą w każdej sytuacji i to inni przychodzą do nich po rady. W uczuciach lubią rozpieszczać bliską osobę i stawiają ja na równi. Takie związki bywają płomienne i zawsze zgodne.

DENEB ALGEDI = (11.02-18.02)

Osoby z tym patronem potrafią doskonale sobie radzą z kwestiami prawnymi, lubią regulaminy i dużo czytają. To typowi intelektualiści, którzy nad wierzenia przedkładają naukę. Są towarzyscy i mają przeważnie pokaźne grono znajomych, każdy wypowie się o nich w samych superlatywach, można na nich liczyć. W związkach są wierni i oddani, zawsze chcą rozpieszczać swoje sympatie.

GWIAZDY dla RYB 19.02-20.03

FOMALHAUT = (20.02-29.02)

To osoby lubujące się w różnych wierzeniach, przywiązują dużą uwagę do mistycznych wydarzeń. Pragną nawiązywać do tradycji przodków, interesują się losami lokalnej społeczności. Często ich powołaniem jest służba publiczna. Mają uzdolnienia plastyczne i muzyczne, kiedy wybierają inną drogę rozwijając swoje talenty mogą być artystami. W związku bliska osoba nigdy nie będzie się nudziła.

ACHERNAR = (1.03-10.03)

To patron osób szczególnie uduchowionych ale i rozumiejących innych ludzi. Potrafią rozwiązywać  problemy emocjonalne każdego kto się do nich zwróci z pomocą. Sprawdzają się jako psycholodzy lub lekarze. Dzięki wrodzonej intuicji dostrzegają więcej niż przeciętny człowiek. W związkach idealnie się uzupełniają, to udane więzi na długie lata.

MARKAB = (11.03-20.03)

Osoby z takim patronem zawsze rozpiera energia. Nie potrafią jednak być konsekwentni, jeśli sobie  coś postanowią nawet najdrobniejsza rzecz może zdekoncentrować. To osoby ambitne i mają z góry określone cele w życiu. Dążą do nich ale nie za wszelką cenę, potrafią spełniać swoje marzenia na różne sposoby. W związkach nie ma nigdy kłopotów bo wszystkim się dzielą, mają pozytywny wpływ na druga osobę.