Nie masz ochoty spędzać walentynek w wytwornej restauracji? Nikt nie powiedział, że zawsze musimy postępować wedle utartego schematu. Zachęcamy Cię do tego, aby ten wyjątkowy dzień spędzić nie tylko ze swoją drugą połówką ale i przyjaciółmi. Zorganizuj zabawę na której zgromadzisz wszystkie osoby na których Ci zależy. Co jednak zrobić, aby była niezapomniana i jednak zachowała nieco z charakteru święta zakochanych? Idealnym rozwiązaniem będą walentynkowe gry i zabawy.

 

Zabawy walentynkowe

Serca

Do tej zabawy należy przygotować serca z papieru, ich liczba musi być zawsze mniejsza niż ilość uczestników. Serca przecinamy zygzakiem na połowę za każdym razem inaczej, chodzi o to aby przecięte serce można było połączyć tylko z innym pasującym kawałkiem. Następnie trzeba wymieszać połówki serc, uczestnicy losują i łącza się w pary na czas zabaw walentynkowych a kto wie może i na stałe.

Zdobienie serca

Potrzebne będą ciastka w kształcie serca oraz dodatki, posypki, polewa czekoladowa, żelki, kruszone orzechy, co kto woli. Zadaniem uczestników jest ozdobienie serc najlepiej w parach, potem pozostali uczestnicy zabawy oceniają prace i wybierają zwycięzców. Zdobienia wykonujemy w ustalonym czasie, jako zamiennik ciastek można wykorzystać papier i dodatki.

Gorące serce

Ta gra wymaga zaangażowania, ustalamy zadania jakim uczestnicy gry będą musieli wykonać w parach. Spisujemy je na małych karteczkach i wrzucamy do woreczka. Następnie zbieramy się wszyscy ustawiając się w kole. Jedna osoba prowadzi zabawę i jest w środku, rzuca z zamkniętymi oczami woreczek a osoby z koła odrzucają. W pewnym momencie osoba prowadząca mówi gorąco, jeśli ktoś z koła w tym momencie złapie odpada z gry. Gdy pozostanie tylko osoba prowadząca i ostatnia osoba z koła należy wylosować zadanie, pocałunek lub taniec będzie w sam raz.

Słodkości od serca

Wystarczy duży pojemnik do, którego należy wrzucić cukierki. Każdy z uczestników bierze garść słodkości ale nie patrzy ile, najlepiej z zamkniętymi oczami. Następnie mówi ile wybrał a potem sprawdzamy czy osoba losująca trafiła. Jeśli liczba cukierków jest mniejsza od wylosowanej to odejmujemy ta różnicę i zostajemy z ta liczbą którą zadeklarowaliśmy. Jeśli liczba cukierków jest mniejsza niż deklarujemy oddajemy wszystkie. Te osoby, które maja taką samą liczbę wylosowanych cukierków łączymy w pary.

Papuga

W zabawie uczestnicy siadają w kole tak aby widać było wszystkich, osoba która zaczyna wykonuje jakiś ruch pozostali gracze powtarzają go. Następna w kolejności osoba dodaje kolejny ruch do tego który zapoczątkował pierwszy gracz i tak dalej. Ten kto pomyli kolejność ruchów odpada. Zwycięzca w nagrodę może napisać na sercu z papieru walentynkę i wręczyć ją ukochanej osobie, może poprosić pozostałych graczy o wykonanie zadania. Np. oklaski lub okolicznościowa piosenka.

Walentynka w pudełku

Może to być zabawa dla dorosłych, przedmiot na upominek jak najbardziej powinien być zabawny. Dwa upominki pakujemy do pudełka potem do kolejnego większego pudełka i tak kilka warstw opakowania w opakowaniu. Im więcej opakowań tym dłużej trwa zabawa. Uczestnicy w rytm grania muzyki podają sobie z rąk do rąk pudełka. Gdy muzyka ustaje ta osoba, która ma w tej chwili pudełko może rozpakować jedną warstwę. Zabawa trwa aż dwoje z graczy zachowają przedmioty na własność.