Sztuka wywoływania zamierzonych interakcji międzyludzkich jest niezwykle skomplikowana. Zastanów się, co decyduje o tym, że poznając kogoś odbierasz go pozytywnie zaś innym razem masz ochotę jak najszybciej skończyć rozmowę? Jakie czynniki decydują o tym, że w obecności jednych ludzi czujemy się dobrze, swobodnie podczas gdy inni budzą w nas skrępowanie czy też po prostu niechęć? I na koniec – w jaki sposób zrobić na kimś dobre wrażenie kiedy naprawdę nam na tym zależy? Na te pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

1. Twoja postawa

Istnieje kilka podstawowych zasad wywoływania pozytywnego wrażenia swoją postawą. Choć wiele z nich na pewno jest ci już znanych warto je jeszcze raz przytoczyć. Przede wszystkim patrz swojemu rozmówcy w oczy, zarówno kiedy się witasz jak i później, kiedy coś opowiadasz. Unikając wzroku rozmówcy wysyłasz nieświadomy komunikat „MAM COŚ DO UKRYCIA”,  sprawiasz wrażenie osoby nieszczerej lub po prostu wycofanej z rozmowy. Jeśli umówiłaś lub umówiłeś się na randkę a nie jesteś jeszcze z daną osobą na etapie powitalnego buziaka w policzek pamiętaj, aby podając dłoń przechylić ją delikatnie spodem do góry. Wysyłasz wówczas jasny komunikat „JESTEM OTWARTĄ OSOBĄ, NIE MAM NIC DO UKRYCIA”. Po powitaniu rozpromień się, uśmiechnij. Wprowadzisz tym samym osobę z którą się spotykasz w dobry nastrój. I na koniec marynarka oraz żakiet – pamiętaj, aby siadając do stołu rozpiąć guzik.

2.Dostosuj strój do okazji

Pamiętaj, że nie wszędzie pasuje mała czarna i 10 centymetrowe szpilki tak jak i nie zawsze dla mężczyzn dobrym wyborem na spotkanie jest garnitur. Słowem, pamiętaj o tym, aby dostosować swój strój do charakteru miejsca w którym się spotykacie. Jeśli postanowiliście wybrać się do kina spokojnie możesz postawić na dżinsy i trampki. Jeśli wybieracie się do klubu na całonocną zabawę mężczyzna może zapomnieć o garniturze – sprawi wówczas wrażenie kogoś bardzo powściągliwego, zamkniętego w sztywne ramy formalnego ubrania. Na spotkanie w cukierni obcisła kusa sukienka nie będzie najlepszym wyborem, do eleganckiej restauracji jednak już jak najbardziej. Kieruj się intuicją i postaraj się wyczuć jaki strój będzie pasował do danego miejsca. Niezależnie od tego, gdzie się wybieracie zapomnij o dresach i adidasach.

3.Sztuka konwersacji

Pamiętaj, że najlepszą formą poznania drugiej osoby jak i wywołania na niej dobrego wrażenia jest dialog – nigdy monolog. Jeśli jesteś odważną gadułą pohamuj na chwilkę swoje ego i pozwól wieść prym swojemu rozmówcy, który także na pewno ma coś ciekawego do powiedzenia. Lubisz ponarzekać? Wspólne krytykowanie tego, co cię ostatnio denerwuje (korki, wyższe cenny, zła pogoda) może stanowić chwilowy przerywnik podczas randki. Pamiętaj jednak, że uczepiając się tematu, który wzbudza w Tobie negatywne emocje sprawi, że przekażesz je swojemu rozmówcy a wówczas ten może cię odebrać jako wiecznego pesymistę, który we wszystkim widzi tylko ciemne strony. Postaw na naturalność i nigdy nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Twój rozmówca w mig wychwyci chwilę zawahania lub niepewności, kiedy zaczniesz opowiadać, że co niedzielę grasz w tenisa, podczas gdy Twoja styczność z tym sportem ogranicza się do śledzenia poczynań Agnieszki Radwańskiej.