Afrodyzjaki mają dwojakie działanie, pierwsza grupa to te, które zawierają składniki pobudzające a druga grupa to te wpływające na zmysły. Przedstawiamy afrodyzjaki, które z pewnością zadziałają na sympatie, Twoją miłość. Można je łączyć z innymi produktami spożywczymi i przygotowywać wyśmienite dania.

Lista afrodyzjaków:

Szparagi

Ich kształt to preludium do zalotów gdyż działa na wyobraźnie. Zawiera też cenne składniki które wzmacniają układ nerwowy a co za tym idzie zwiększają gamę doznań cielesnych.

Banan

Owoc o wyśmienitym smaku, zawiera cenne składniki jak np. potas niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mężczyzny. Jego kształt również działa na kobiecą wyobraźnie.

Ostrygi

Owoce morza, zawierają bardzo ważny składnik cynk, który wzmaga pożądanie. Korzystnie wpływa również na płodność. Legendarny Casanova jadł ich dużo aby stanąć na wysokości zadania i uwodzić piękne matrony.

Awokado

Zawiera kawasy tłuszczowe bardzo ważne w utrzymaniu potencji. Doskonały do leczenia niepłodności, impotencji. Działa odprężająco, wskazany przy depresjach, uspokaja i otwiera drogę do odkrywania nowych doznań.

Chilli

Świetnie rozgrzewa,  ostry smak to preludium do gorących igraszek. Podczas jedzenia wydzielają się endorfiny dając przyjemne uczucie błogości. Pobudza krążenie co sprzyja ukrwieniu narządów rozrodczych. Chili także w formie suszonej i sproszkowanej stosowane jako przyprawa nadal nie traci swoich właściwości.

Czekolada

Ziarna kakaowca ale i już gotowa czekolada mają fantastyczne działanie, podczas jedzenia wydzielają się hormony w mózgu, które dają uczucie szczęścia. Czekolada ma także składniki pobudzające jak Kofeina, wzmacnia to doznania w sypialni i wyostrza zmysły. Im większa zawartość kakao tym skuteczniejsze działanie antystresowe.

Truskawki
Truskawki i szampan to idealne połączenie, sama konsumpcja to świetna gra wstępna o ile kochankowie karmią siebie nawzajem. Kolor, zapach i smak pobudza fantazję natomiast zawarte w nich witaminy wzmacniają organizm. Alkohol z bąbelkami nie tylko da więcej odwagi ale i doskonale podkreśla smak owoców.

Imbir

Ma działanie rozgrzewające, pomaga w ukrwieniu intymnych miejsc, wzbudza apetyt na seks. Świetnie działa na krążenie, wyostrza dzięki temu zmysły, jest stosowany tez do produkcji wielu leków. W kuchni wzmacnia smak potraw dzięki swojemu wyjątkowemu zapachowi.

Miód

Zdrowy, naturalny, pobudza fantazję swoją konsystencją a smak sprawia nam radość. W celu rozbudzenia i urozmaicenia życia erotycznego można go stosować do wspólnych zabaw w sypialni. Niektórzy stosują go nawet jako naturalny lubrykant, ma cenną właściwość bo podnosi libido u kobiet.

Bazylia

Bazylia to doskonały dodatek podkreślający smak potraw. Nazwa wywodzi się z greckiego basilikos czyli król a w średniowieczu panował zabobon, że mogą go uprawiać jedynie piękne białogłowy bo to królewska roślina.

Bazylia

Ma pobudzające działanie, dzięki niej odkrywamy świat feromonów. Wzmacnia węch a co za tym idzie gotowość by upajać się zapachem partnera.

Wanilia

Już od dawien dawna jest uważana za afrodyzjak, świetnie pasuje do słodkości. Ma właściwości uspokajające i szerokie zastosowanie w kuchni ale i w wytwarzaniu kosmetyków. Jeśli kobieta się wyperfumuje wanilią partner będzie chciał ją z  pewnością schrupać. Świetnie działa na skórę, zapobiega starzeniu.

Kawa

Zapach z pewnością obudzi każdego śpiocha, aromat jest niepowtarzalny a zawarta w niej kofeina pobudza do działania i wyostrza zmysły. Według najnowszych badań kobiety, które częściej piją kawę mają większy apetyt na seks. Samo wyjście do kawiarni na kawę to świetny pretekst na randkę.